Jak przygotować się do podróży za granicą?

Czy kiedykolwiek miałeś ochotę na podróżowanie, ale zawsze zastanawiałeś się, jak się przygotować? Nie martw się! Oto kilka wskazówek, o czym powinieneś/naś pamiętać, wybierając się na obczyznę.

1. Wybierz odpowiednią walizkę: To jest kluczowe!

Wybierz walizkę, która pomieści wszystkie twoje rzeczy, ale nie jest tak wielka, że będziesz musiał wypożyczyć wózek widłowy na lotnisku. Pamiętaj, że opłaty za nadbagaż mogą wzbudzić w tobie więcej emocji niż smutek z powodu zakończenia twojego ulubionego filmu. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych opłat, zalecamy zmieszczenie się w granicach dozwolonego limitu i założenie na głowę kreatywnego nakrycia, aby schować kilka dodatkowych skarpet.

2. Spakuj odpowiednie ubrania:

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, zawsze przygotuj się na zmienne warunki pogodowe. Wyjątkiem są tylko te regiony, w których prognozy pogody są tak niezawodne, jak obietnice polityków przed wyborami. Dlatego zawsze weź ze sobą zarówno kąpielówki, jak i kurtkę przeciwdeszczową. Pamiętaj jednak, że nie musisz pakować całej swojej szafy – zwróć uwagę na ograniczenia dotyczące wagi bagażu. Dlatego proponujemy, żebyś spakował połowę rzeczy, a drugą połowę zostawił dla siebie na szczęśliwy powrót.

3. Przygotuj się na spotkania z tubylcami:

Podczas podróży spotkasz wielu interesujących ludzi. Być może poznasz niezwykłych znajomych, którzy będą chcieli podzielić się z tobą swoimi historiami. Ale pamiętaj, że nie wszyscy mają dobre intencje, więc lepiej mieć trochę zdrowego rozsądku. W razie wątpliwości sprawdź swoje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz potrzebować wsparcia prawnego, aby wyjaśnić, że nie jesteś tajnym agentem z misją na rzecz podboju świata.

4. Idąc tropem punktu 3-go… . Ubezpiecz swoje szaleństwo:

Podróżowanie to zawsze trochę szaleństwa, ale lepiej zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami. Wykup ubezpieczenie podróżne, które obejmuje zarówno utratę bagażu, jak i ewentualne problemy zdrowotne. Możesz znaleźć takie ubezpieczenie, które nawet pokryje wizytę u egzotycznego szamana w przypadku złego samopoczucia.

Poniżej kilka ofert last minut dobrze ubezpieczonej podróży:

PLAŻING, LEŻING I BAJLANDO

(przykład wyjazdu: Hiszpania / 7 dni / 1 osoba dorosła: wyjazd, wypoczynek, zwiedzanie)

Kiedy planujesz głównie wypoczynek i zwiedzanie polecamy ochronę:

 • Koszty leczenia
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
 • Ratownictwo
 • Bagaż
 • Odpowiedzialność cywilna
 • Wsparcie w razie zachorowania na COVID-19
 • Kontynuacja leczenia w PL

 

Przykładowe składki:

COMPENSA: od 52 zł

AXA / UNIQA: od 56 zł

GENERALI: od 69 zł

WARTA: od 82 zł

Koszty leczenia: 200 000 zł, NNW: 20 000 zł, Ratownictwo (assistance) / Kontynuacja leczenia w PL: 200 000 zł,  Bagaż: 3 000 zł, OC: 100 000 zł, Ubezpieczenie Covid-19.


 

RODZINA TO NIEWSZYSTKO

(przykład wyjazdu: Grecja / 7 dni / 2 dorosłych / 2 dzieci: wyjazd, wypoczynek, zwiedzanie)

Z myślą o ochronie dzieci i spokoju dorosłych poza bazową ochroną:

 • Koszty leczenia
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
 • Ratownictwo
 • Bagaż
 • Odpowiedzialność cywilna
 • Wsparcie w razie zachorowania na COVID-19
 • Kontynuacja leczenia w PL

 

Przykładowe składki:

COMPENSA: od 190 zł

GENERALI: od 223 zł

WARTA: od 280 zł

Koszty leczenia: 200 000 zł, NNW: 20 000 zł, Ratownictwo (assistance) / Kontynuacja leczenia w PL: 200 000 zł,  Bagaż: 3 000 zł, OC: 100 000 zł, Ubezpieczenie Covid-19.

liczą się dodatkowo

 • Możliwość rezygnacji lub przerwanie podróży od 643 zł
  całkowity koszt wyjazdu: 15 000 zł
 • Ochrona sprzętu sportowego wraz ze sportem wysokiego ryzyka od 608 zł
  sprzęt sportowy: 5 000 zł

 

Fajna PRACA 

(przykład wyjazdu: Niemcy / 1 rok / 1 dorosły: wyjazd praca fizyczna)

Tutaj najważniejsze jest rozszerzenie ochrony o prace fizyczną nie zapominając jednocześnie o solidnej podstawie:

 • Koszty leczenia
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
 • Ratownictwo
 • Pomoc prawna
 • Odpowiedzialność cywilna
 • Wsparcie w razie zachorowania na COVID-19
 • Kontynuacja leczenia w PL

Przykładowe składki:

COMPENSA: od 729 zł

GENERALI: od 887 zł

HESTIA: od 1 300 zł

Koszty leczenia: 300 000 zł, NNW: 30 000 zł, Ratownictwo (assistance) / Kontynuacja leczenia w PL: 300 000 zł, Pomoc prawna, OC: 100 000 zł, Ubezpieczenie Covid-19


 

Dla osób przebywających pod stałą opieką lekarza lub trwale przyjmujących leki konieczne jest rozszerzenie ochrony o nasilenie zdiagnozowanych chorób przewlekłych oraz zaburzeń metabolicznych jeśli nie są objęte podstawowym zakresem ubezpieczenia!

Wakacje z opcją all inclusive, albo wyjazd na narty, tutaj cenna może okazać się ochrona dla zdarzeń do których dojdzie pod wpływem alkoholu w ubezpieczeniu kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, ubezpieczenia pomocy w podróży, następstw nieszczęśliwych wypadków (z zastrzeżeniem nakazu stosowania się do obowiązujących w danym kraju przepisów prawa jak również podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zachowania elementarnych zasad prawidłowego zachowania się w danej sytuacji /rażące niedbalstwo/!).

Aktywni amatorsko i rekreacyjnie uprawiający sport, mogą być spokojni ponieważ współczesne polisy przewidują zazwyczaj szeroką ochronę w tym zakresie! Warto zawsze jednak sprawdzić, czy planowana aktywność będzie objęta ubezpieczeniem czy uznawana jest jednak jako sport wysokiego ryzyka lub ekstremalny, wtedy konieczne jest odpowiednie rozszerzenie ochrony o klauzulę dodatkową!

 


5.  Pamiętaj, łap doświadczenia bez ograniczeń.

W końcu podróżowanie to odkrywanie nowych miejsc i kultur. Bądź otwarty na nowe przygody i gotowy na niezapomniane doświadczenia. Przygotuj się na nieoczekiwane smaki, dźwięki i zapachy, które dostarczą ci mnóstwo wspomnień. I jeśli na przykład spotkasz lokalnego szamana, który przyrzeknie ci niesamowite umiejętności latania, przypomnij sobie punkt 3 i przemyśl to dwukrotnie.

Podróżowanie to niesamowite doświadczenie, pełne śmiechu, przygód i niezapomnianych chwil. Biorąc pod uwagę elementy ubezpieczenia, możesz czuć się pewniej i skoncentrować na czerpaniu radości z każdej chwili. Więc przygotuj swój bagaż, dobre ubezpieczenie oraz zaopatrz się w dobry humor i wyrusz w świat, gotowy na wszystko, co los przyniesie!

 

Udostępnij ten post

To też może Cię zainteresować: