Ubezpieczenie NNW

Jeśli posiadasz autocasto po wypadku komunikacyjnym środki na naprawę uszkodzonego auta otrzymasz z tego ubezpieczenia. A co z naszym zdrowiem, jeśli to my jesteśmy sprawcami wypadku?

NNW – dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał martwić się o finanse w sytuacji, gdy po wypadku drogowym Tobie lub komuś z Twoich bliskich będzie potrzebna wizyta na sor lub hospitalizacja. Ubezpieczenie NNW pokrywa koszty ewentualnego leczenia także w sytuacji, gdy coś niedobrego stanie się podczas wsiadania lub wysiadania z samochodu lub zdarzeń wynikających ze złej pogody.

Kiedy NNW Cię ochroni?

Warto pamiętać, że ubezpieczenie NNW nie tylko chroni podczas jazdy, ale także zabezpiecza przed zdarzeniami, które nie są wywołane wpływem człowieka jak np. wypadek spowodowany silnym podmuchem wiatru. Ubezpieczenie NNW nie obejmuje sytuacji, w których będzie wymagana hospitalizacja po spowodowaniu wypadku pod wpływem alkoholu czy środków psychoaktywnych.
NNW pokryje koszty leczenia w szpitalu oraz rehabilitacji, a także koszty zakupu leków czy sprzętu ortopedycznego. Kwota wypłaty środków zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz sumy maksymalnej ubezpieczenia jaka została wpisana podczas zakupu ubezpieczenia.

Pakiet ubezpieczeń samochodowych jest szeroki. Kolejne ubezpieczenie, które możemy dokupić do OC/AC to następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to zapewni nam świadczenie pienienie za uszczerbek na zdrowiu po wypadku związanym z użytkowaniem pojazdu – wypłata odszkodowania nastąpi za uszczerbek spowodowany podczas każdej formy użytkowania pojazdu – będzie to wypadek na drodze, wsiadanie i wysiadanie z auta, naprawa auta. Każde z towarzystw ma szerszy zakres tego ubezpieczenia niż wypłata za uszczerbek na zdrowiu. Może to być zwrot za zakup niezbędnych środków ortopedycznych, a także koszty leczenia szpitalnego. Warto zapytać swojego agenta co otrzymamy w zakresie tego ubezpieczenia.

PAMIĘTAJ!

NNW przypisane jest do samochodu. Jakie to ma znaczenie? Otóż w ten sposób chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów czy inne osoby, które brały udział w zdarzeniu. Ubezpieczenie nie zostanie wypłacone jeśli podczas wypadku w samochodzie będzie znajdowało się więcej osób niż wskazany limit określony przez producent auta. Z drugiej strony  przypisanie ubezpieczenia do samochodu sprawia, że jeśli posiadasz więcej niż jedno auto ubezpieczenie NNW powinieneś wykupić dla każdego auta oddzielnie.

Chcesz otrzymać
ofertę w kilka minut?

Wypełnij potrzebne dane, wyliczymy składkę natychmiast.
Otrzymasz różne warianty składki podstawowej OC oraz OC/AC

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Assistance

w podróży

Ubezpieczenie mieszkania

Koszty leczenia w podróży