Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb to dodatek do ubezpieczenia OC lub AC. Zapewnia nam pokrycie kosztów za naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby.

Uszkodzenia szyb zdarzają się dość często, podczas wypadku, przez odpryskujące na drodze kamienie, spadające gałęzie podczas wichury, ale też podczas włamania czy zwykłego aktu wandalizmu. Szyby do niektórych modeli aut to całkiem spory wydatek, wiec ubezpieczenie zapewnia nam sporą oszczędność przy uszkodzeniu którejś z nich.

PAMIĘTAJ!

  • korzystając z ubezpieczenia szyb szkoda nie jest raportowana do ufg, wiec zgłoszenie tej szkody nie będzie miało wpływu na twoją składkę za
    rok,

  • ubezpieczenia szyb zawsze oparte są o zamienniki – jeśli zależy ci na oryginalnych częściach przy uszkodzeniu szyby będziesz musiał zgłosić szkodę z AC w wariancie serwisowym – w ubezpieczeniu „szyby” naprawa zawsze jest na częściach zamiennych.

Ubezpieczenie szyb nie kosztuje zbyt wiele, a jednocześnie sprawia, że podczas uszkodzenia jednej z szyb właściciel pojazdu nie staje przed ryzykiem utraty sporych środków na zakup nowej szyby. Może bez kłopotu naprawić usterkę, by swobodnie – bez niebezpieczeństwa poruszać się w ruchu drogowym. Niestety uszkodzenia szyb także są raportowane w UFG i mogą (choć nie muszą) mieć wpływ na wysokość zniżek.

Koszt naprawy małych uszkodzeń szyb nie jest duży jednak, gdy uszkodzenie jest rozległe wtedy koszt może sięgać kilkuset złotych. Pamiętaj, by dobrze sprawdzić zakres ubezpieczenia, gdyż często bywa tak, że odszkodowanie wypłacane jest do konkretnej sumy.

Chcesz otrzymać
ofertę w kilka minut?

Wypełnij potrzebne dane, wyliczymy składkę natychmiast.
Otrzymasz różne warianty składki podstawowej OC oraz OC/AC

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Assistance

w podróży

Ubezpieczenie mieszkania

Koszty leczenia w podróży