Assistance

Kolejnym ubezpieczeniem dobrowolnym zapewniającym nam komfort i poczucie bezpieczeństwa na drodze to ubezpieczenie assistance. Zapewni nam pomoc w razie wypadku lub wypadku i awarii pojazdu. Większość towarzystw oferuje za darmo lub za niewielką opłatą holowanie w razie wypadku na drodze, ale jeśli często używamy auta i jesteśmy od niego zależni warto dokupić holowanie w razie awarii.

Awarie aut zdarzają się często, prawdopodobieństwo podnosi się oczywiście wraz z wiekiem auta. Stresu i kłopotów dostarczy awaria, która wydarzy się w miejscu zamieszkania, ponieważ nie zawsze mamy pod ręką mechanika, który zaholuje nam auto do warsztatu.

Jeszcze gorzej jest, gdy awaria przydarzy się daleko od domu – laweta nawet na kilkanaście kilometrów to koszt paruset złotych. Przed trasą warto sprawdzić sprawdzić stan  techniczny pojazdu, jednak i to nie zawsze pozwoli nam uniknąć awarii. Assistance zapewni nam pomoc w przypadku przebicia opony, dodatkowo w zakresie często jest wynajem auta zastępczego które, dostajemy na czas naprawy naszego auta (każde towarzystwo ma swoje limity wynajmu auta zastępczego).

PAMIĘTAJ!

często warunkiem udostepnienia nam auta zastępczego jest spełnienie warunku holowania pojazdu, jeśli zgłosimy awarię, ale auto nie będzie holowane możemy nie dostać auta. Warto dokładnie to sprawdzić.

Awarie aut zdarzają się często, a prawdopodobieństwo takiej sytuacji wzrasta oczywiście wraz z wiekiem auta. Stresu i kłopotów dostarczy awaria, która wydarzy się w miejscu zamieszkania, ponieważ nie zawsze mamy pod ręką mechanika, który zaholuje nam auto do warsztatu.

Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy awaria przydarzy się daleko od domu – laweta na kilkanaście kilometrów to już koszt paruset złotych. Przed trasą warto sprawdzić stan techniczny pojazdu, jednak i to nie zawsze pozwoli nam uniknąć awarii. Jeśli nie masz czasu na zmianę opony, uważasz, że nie obędziesz się kilka dni bez auta po odstawieniu swojego pojazdu do mechanika po awarii lub nie chcesz ponosić kosztów zamawiania lawety – assistance jest dla Ciebie.

Możesz bez problemu zadzwonić po pomoc ubezpieczyciela np. w postaci holowania, dostarczenia paliwa, wynajmu samochodu zastępczego czy naprawy na miejscu zdarzenia. Ubezpieczenie można wykupić zarówno na Polskę jak i na Europę. Najczęściej zawierane jest wraz z OC/AC na okres 12 miesięcy.

Oferujemy też krótkoterminowe ubezpieczenia (15 lub 30 dni), dla osób, które wybierają się w trasę jadąc np. na wakacje a nie wykupiły assistance do polisy wraz z OC całorocznym jednak warto pamiętać, że assistance oferowane do polis całorocznych zwykle mają większe limity holowania i kosztują mniej.
 

Ubezpieczenie można wykupić zarówno na Polskę jak i na Europę. Najczęściej zawierane jest wraz z OC lub AC na okres 12 miesięcy. Oferujemy też krótkoterminowe ubezpieczenia (15 lub 30 dni), dla osób, które wybierają się w trasę jadąc np. na wakacje, a nie wykupiły assistance do polisy wraz z OC całorocznym.

PAMIĘTAJ!

Assistance oferowany do polis całorocznych zwykle ma większe limity holowania i kosztuje mniej – jeśli wiesz ze jeździsz co roku na wakacje autem np. do Chorwacji, pomyśl o assistance przy zakupie OC/AC, a nie przed wyjazdem.

Chcesz otrzymać
ofertę w kilka minut?

Wypełnij potrzebne dane, wyliczymy składkę natychmiast.
Otrzymasz różne warianty składki podstawowej OC oraz OC/AC

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Assistance

w podróży

Ubezpieczenie mieszkania

Koszty leczenia w podróży