Ubezpieczenie
mieszkania

Jeszcze kilka lat temu mieszkanie służyło nam głównie do spędzania wolnego czasu po pracy lub przed nią. Dziś mieszkanie to bardzo często również miejsce pracy zdalnej, w której mieści się wartościowy sprzęt biurowy. Czy pomyślałeś o odpowiednim ubezpieczeniu w razie włamania, kradzieży, zalania przez sąsiada czy pożaru?

Ubezpieczenie mieszkania dzieli się na mienie stałe (okna, drzwi, meble kuchenne w zabudowie) i ruchome czyli m.in. komputer bądź telewizor. Elementy ruchome mocniej narażone są na kradzież. Ubezpieczając mieszkanie chronisz też swoją piwnicę . Wszystko możesz ubezpieczyć w ramach jednej polisy jednak najważniejsze co musisz przeanalizować to zakres ochrony w polisie. To od niej zależy czy wszystkie interesujące Cię aspekty znajdą się w Twoim ubezpieczeniu. Dlatego zanim wybierzesz najlepszą ofertę pod kątem ceny sprawdź czy zakres ochrony jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Cena nie powinna stać się głównym wyznacznikiem decyzji o zakupie ubezpieczenia konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przed czym chroni ubezpieczenie mieszkania?

  • ogień – czyli pożar i jego konsekwencje,

  • dym i sadza powodujące zabrudzenie ścian czy sufitu,

  • powódź, która może spowodować zalanie piwnicy,

  • zalanie na skutek deszczu, gradu czy śniegu, nieszczelności rur lub ich uszkodzenia,

  • huragan, np. zrywający obicie dachowe albo porywający obiekty małej architektury,

  • inne, rzadsze zdarzenia losowe, takie jak osuwanie i zapadanie się ziemi, lawina, upadek gałęzi drzew lub masztów, eksplozja i trzęsienie ziemi, huk ponaddźwiękowy czy nawet upadek statku powietrznego,

  • kradzież,
  • wandalizm,
  • szkody własne,
  • skutki rażącego niedbalstwa.

Twoje mieszkanie to także łakomy kąsek dla złodziei. Ubezpieczenie chroni przed skutkami włamania, ale również takowej próby. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie zarówno, gdy Twój dam zostanie okradziony oraz w sytuacji, gdy podczas kradzieży mieszkanie zostanie zniszczone np. z powodu wybicia okien, naruszenia zamków czy zdewastowanych drzwi. Nie musisz się martwić również w sytuacji, gdy elementy Twojego mieszkania zostaną zniszczone, ale ostatecznie próba włamania się nie uda. W tej sytuacji także otrzymasz odszkodowanie.

Ubezpieczenie mieszkania z OC w życiu prywatnym

Życie w mieszkaniu to zawsze obecność w pobliżu sąsiadów, którym z różnych przyczyn możesz wyrządzić szkodę np. poprzez zalanie. Jeśli masz dzieci oraz zwierzaka ryzyko wyrządzenia szkody może wzrosnąć, a przecież nikomu nie zależy na tym, by poprzez trudną do przewidzenia sytuację tworzyć konflikty, obarczać się stresem i dodatkowo ponosić koszty finansowe wyrządzonych strat. Ubezpieczenie mieszkania z OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę w takich sytuacjach, jednak pamiętaj, że zawsze należy dokładnie przeanalizować zakres ochrony ubezpieczenia i nie kierować się najniższą ceną.

Korzystasz z samochodowego assistance? Podobne rozwiązanie możesz wybrać przy ubezpieczeniu mieszkania!

Życie w mieszkaniu potrafi zaskoczyć. Zawsze może zdarzyć się coś co wymaga szybkiej interwencji, a Ty możesz akurat spieszyć się do pracy. Pakiet assistance pozwala wezwać hydraulika, ślusarza, dekarza, elektryka, informatyka czy specjalistę od sprzętu AGD/RTV. Assistance zdecydowanie ułatwia życie i obniża poziom stresu w przykrych sytuacjach.

Jeśli planujesz zakup mieszkania na kredyt pamiętaj, że ubezpieczenie mieszkania objętego hipoteką to konieczność i bez niego żaden bank nie udzieli Ci kredytu.

Zobacz także >

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Assistance

w podróży

Koszty leczenia w podróży