Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Autocasco – jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które wykupujemy na własny pojazd. Ubezpieczenie zapewni nam odszkodowanie/naprawę w przypadku kradzieży pojazdu, uszkodzeń spowodowanych działaniem żywiołów (grad, wichura), zwierząt, uszkodzeń spowodowanych z winy właściciela pojazdu i takich, gdzie nie znamy sprawcy (np. szkody parkingowe).

AC ma równe zakresy i warianty

Naprawy odbywają się w serwisach autoryzowanych, warsztatach partnerskich (rozliczenie odbywa się najczęściej bezgotówkowo – za pomocą faktury) lub na zasadzie kosztorysu, gdzie wypłata zostanie nam dostarczona przelewem na konto. O zakresach ubezpieczenia należy porozmawiać z agentem, aby przygotował nam ubezpieczenie na miarę naszych potrzeb. Czego innego wymaga nowe auto z salonu – oprócz naszych oczekiwań dealer ma swoje wymogi, które trzeba spełnić, np. stała suma ubezpieczenia – utrzymanie wartości pojazdu przez cały rok, bądź amortyzacja części – czyli w procentach podany stopień eksploatacji/zużycia technicznego części, auto co rok traci na wartości ponieważ się zużywa. Jeśli nie mamy wykupionej amortyzacji ubezpieczyciel wypłaci nam kwotę z potrąceniem o stopień zużycia części. To dobre rozwiązanie dla osób z autami popularnych marek, nie najmłodszymi, których części zamienne są tanie i łatwo dostępne. Wtedy pomimo nie wypłacenia 100 % wartości szkody i tak jesteśmy w stanie zapłacić mechanikowi naprawiającemu nasze auto. Jeśli jednak mamy auto nowe, lub którego części zamienne są trudno dostępne i często trzeba sprowadzać oryginały, wtedy możemy być pewni, że pieniędzy z odszkodowania może zabraknąć, dlatego warto zapytać swojego agenta o możliwe rozwiązania. Pomoże nam on dobrać warunki i cenę ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Ubezpieczenie Autocasco – wyobraź sobie, że spotyka Cię sytuacja, w której to Ty spowodowałeś kolizję. Choć sytuacja jest trudna ubezpieczenie AC pozwala na minimalizację strat finansowych. AC zabezpiecza przed ponoszeniem kosztów z własnej kieszeni wtedy, gdy Twój samochód będzie wymagał naprawy. AC chroni także przed kradzieżą lub szkodą wywołaną zdarzeniem losowym np.  przez powódź, pożar czy grad.

Jakie sytuacje pokrywa ubezpieczenie AC?

  • uszkodzenia z własnej winy,

  • uszkodzenia w wyniku wypadku,

  • wandalizm,

  • kradzież auta,

  • działanie osób trzecich,

  • działanie warunków atmosferycznych.

Ubezpieczenie autocasco zapewnia ochronę w sytuacji szkody częściowej oraz całkowitej. Jeśli chcesz zaoszczędzić warto pomyśleć o zakupie ubezpieczenia AC w pakiecie z OC. W ten sposób możesz zyskać do kilkuset złotych. Samo ubezpieczenie AC to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Chcesz otrzymać
ofertę w kilka minut?

Wypełnij potrzebne dane, wyliczymy składkę natychmiast.
Otrzymasz różne warianty składki podstawowej OC oraz OC/AC

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie

domu

Ubezpieczenie mieszkania

Koszty leczenia w podróży

Te dokumenty mogą być pomocne:

Wypowiedzenie aktualnej polisy

Oświadczenie sprawcy kolizji