Ubezpieczenie bagażu

Bagaż, który zabierasz ze sobą na wyjazd zagraniczny jest cenny, bo to wszystko co posiadasz podczas podróży. Kontynuowanie wakacji czy wyjazdu służbowego bez niego stanie się niezwykle trudne, dlatego zadbaj o to, by był bezpieczny i odpowiednio ubezpieczony. Koszt takiego ubezpieczenia to mały wydatek, a w razie zagubienia czy kradzieży bagażu zagwarantuje Ci niezbędny w takiej sytuacji spokój.

Gdy coś stanie się z Twoim bagażem otrzymasz odszkodowanie, jednak jego wartość będzie wynosić tyle ile uwzględnisz w ubezpieczeniu, dlatego przed zakupem tego dodatku dobrze przemyśl jaką wartość będą mieć przedmioty, które zabierasz w podróż. Ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie zarówno w przypadku kradzieży bagażu jak i zagubienia go z winy przewoźnika. Pamiętaj, że ubezpieczyciel może nie wypłacić Ci pieniędzy jeśli nie będziesz go odpowiednio chronił, nie zabezpieczysz go podczas podróży zgodnie z zasadami bezpieczeństwa albo pozostawisz go pod opiekę osobom trzecim.

Jest wiele sytuacji, w których możesz źle podejść do tematu zabezpieczenia bagażu lub podejmiesz złe kroki w przypadku jego kradzieży. Jeśli bagaż zostanie skradziony musisz wezwać odpowiednie służby, które sporządzą protokół. Jeśli zgubisz bagaż na lotnisku, ale nie korzystałeś z usług zawodowego przewoźnika nie otrzymasz odszkodowania. Podobnie stanie się jeśli zostawiając bagaż w poczekalni i nie pokażesz pokwitowania. Istnieje wiele sytuacji, w których możesz być pozbawiony ubezpieczenia dlatego dobrze przeanalizuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), a w razie wątpliwości doprecyzuj kroki jakie musisz podjąć, by w konkretnych sytuacjach mieć pewność, że otrzymasz odszkodowanie.

W zakres ubezpieczenia bagażu mogą wchodzić:

  • portfel oraz jego zawartość,

  • foteliki do przewozu dzieci,

  • wózki dziecięce i inne akcesoria,

  • torby, torebki, walizki, plecaki,

  • sprzęt sportowy, turystyczny i rekreacyjny,

  • box dachowy,

  • sprzęt elektroniczny.

PAMIĘTAJ!

Są przedmioty, które podlegają innym zasadom ubezpieczeniowym tj. biżuteria, pamiątki rodzinne albo przedmioty, które wymagają specjalnego zezwolenia.

pOLECANE UBEZPIECZENIA

UBEZPIECZENIE

OC

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie mieszkania