Koszty leczenia
w podróży

Planujesz wakacje lub wyjazd służbowy zagranicę? W takim razie nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia kosztów leczenia. To niezwykle ważne ubezpieczenie. Jeśli spotka Cię nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachorujesz koszty takiego leczenia zagranicą będą wyjątkowo wysokie. Podczas analizy dostępnych ofert warto zapytać swojego dotychczasowego agenta bądź skontaktować się z ekspertem Unisa – diabeł często tkwi w szczegółach, a te mogą odegrać kluczową rolę podczas ewentualnych problemów zdrowotnych. Pamiętaj, by poinformować o wszystkich chorobach oraz lekach jakie przyjmujesz. To ważne ponieważ w przypadku zawału serca wywołanego schorzeniem, na które się leczysz to w takiej sytuacji ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Najczęstszą przyczyną braku wypłaty jest polisa wystawiona bez odpowiednich klauzul. 

Jakie koszty pokrywa ubezpieczenie?

 • pobyt w szpitalu,

 • badania medyczne,

 • konieczne zabiegi i operacje,

 • transport medyczny,

 • zakup leków, środków opatrunkowych oraz innych niezbędnych akcesoriów,

 • wizyty lekarskie w miejscu pobytu lub w gabinecie specjalistycznym. Mogą to być także konsultacje na miejscu zdarzenia.

Do ubezpieczenia kosztów leczenia dołączone jest obszerne assistance, które zapewnia:

 • pobyt osoby towarzyszącej podczas hospitalizacji,

 • organizacja przyjazdu i pobytu bliskich osób na czas pobytu w szpitalu,

 • opieka nad małoletnimi dziećmi, które towarzyszą ubezpieczonemu,

 • usługi informacyjne i pomoc tłumacza.

 • wizyty lekarskie w miejscu pobytu lub w gabinecie specjalistycznym. Mogą to być także konsultacje na miejscu zdarzenia.
 • pobyt osoby towarzyszącej podczas hospitalizacji,

 • organizacja przyjazdu i pobytu bliskich osób na czas przebywania w szpitalu,

 • opieka nad małoletnimi dziećmi, które towarzyszą ubezpieczonemu,

 • usługi informacyjne i pomoc tłumacza.

PAMIĘTAJ!

Są to usługi dodatkowe, które nie są w ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego koniecznie zapytaj o szczegóły swojego agenta bądź eksperta Unisa, gdyż często mogą pojawić się różnego rodzaju wyłączenia, które nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące. Gdy już zdecydujesz się na konkretną ofertę i spotka Cię wypadek w pierwszym odruchu skontaktuj się z centrum alarmowym ubezpieczyciela (bądź niech zrobi to osoba towarzysząca). Wtedy otrzymasz instrukcję co robić w zaistniałej sytuacji.

Czym jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia?

To całkowita kwota do jakiej ubezpieczyciel poniesie koszty Twojego leczenia. Suma ta jest ruchoma i można ją dostosować na etapie wyboru oferty. Oczywiście im wyższa suma ubezpieczenia kosztów leczenia tym koszt ubezpieczenia jest wyższy. Przyjmuje się, że wyjazd na teren Europy nie powinien mieć mniejszej sumy niż 20 tys. euro. Dalszy wyjazd powinien zawierać wyższą sumę – dostosowaną do kosztów leczenia w kraju, do którego się wybierasz, a często te koszty są niezwykle wysokie. 

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia kosztów leczenia

W zależności o rodzaju podróży możesz skorzystać z pewnego rodzaju rozszerzeń, które zapewnią Ci optymalną ochronę. Przedstaw swojemu agentowi dokładne informacje o tym gdzie planujesz jechać i w jakim celu bądź skontaktuj się w tej sprawie z przedstawicielem Unisa.

PAMIĘTAJ!

Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty ubezpieczenia jeśli działałeś niezgodnie z zaleceniami lekarza bądź będąc pod wpływem alkoholu (można skorzystać z rozszerzenia dotyczącego klauzuli alkoholowej) czy narkotyków, brak informacji do centrum alarmowego, aktywność w bójce czy zamieszkach. To tylko kilka przypadków. Jeśli zależy Ci na odpowiednio skrojonej polisie skontaktuj się z konsultantem Unisy.

pOLECANE UBEZPIECZENIA

UBEZPIECZENIE

OC

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie mieszkania