Pakiet OC/AC

Aby móc jeździć samochodem bez ryzyka zapłaty kilku tysięcy złotych mandatu musisz posiadać ubezpieczenie OC (więcej na ten temat piszemy tutaj). Autocasco to z kolei ubezpieczenie dodatkowe, które chroni przed finansową odpowiedzialnością za straty wyrządzone innemu kierowcy. Dobrym rozwiązaniem jest zakup obu ubezpieczeń w pakiecie, gdyż często dzięki temu możesz zaoszczędzić kilkaset złotych. Pamiętaj także, by co roku analizować dostępne oferty na rynku. To co było dobre rok wcześniej wcale nie musi być dla Ciebie najlepszą opcją w kolejnym roku.

Przed czym chronią Cię ubezpieczenia OC i AC?

  • wyrządzenie szkód innemu kierowcy,

  • uszkodzenia na skutek własnych działań,

  • działania osób trzecich,

  • uszkodzenia w wyniku wypadku,

  • zdarzenia losowe, na które wpłynęła pogoda,

  • kradzież samochodu.

Przy częstym korzystaniu z samochodu ubezpieczenia OC i AC gwarantują spokój i bezpieczeństwo finansowe w nieprzewidzianej sytuacji związanej z wypadkiem, kolizją czy stłuczką. Wybierając pakiet oferowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe oszczędzisz kilkaset złotych w przeciwieństwie do sytuacji, gdy zdecydujesz się na zakup oddzielnych ubezpieczeń u różnych ubezpieczycieli.

Cena ubezpieczeń przede wszystkim zależy od parametrów samochodu oraz doświadczenia i wieku kierowcy. Pamiętaj, że będąc młodym i niedoświadczonym kierowcą będziesz musiał ponieść większe koszty, dlatego w tym wypadku pakiet staje się jeszcze cenniejszy. Ważne jest byś dobrze przeanalizował oferty przedstawione przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Często bywa tak, że zakres ochronny u każdego z nich może być inny przy takiej samej cenie ubezpieczenia. Im wyższy zakres ochronny tym lepiej.

PAMIĘTAJ!

Po wyborze jednej firmy nie zapomnij o nowej analizie kosztów przy przedłużeniu ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach i to co było najlepsze dla Ciebie rok temu, po 12 miesiącach wcale nie musi być najlepszą opcją. Zwróć również uwagę na zniżki, które oferuje dany ubezpieczyciel.

pOLECANE UBEZPIECZENIA

Assistance

w podróży

Ubezpieczenie mieszkania

Koszty leczenia w podróży

Te dokumenty mogą być pomocne:

Wypowiedzenie aktualnej polisy

Oświadczenie sprawcy kolizji