SAMOCHÓD

Ubezpieczenie samochodu

Nie ma się co oszukiwać. Zakup samochodu wiąże się z wieloma zaletami – to w końcu podstawowy środek lokomocji. Zapewnia komfort podróżowania, a jednocześnie po zakupie staje się przysłowiowym oczkiem w głowie. Odgrywa dużą rolę w naszej codzienności. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie bez niego życia. Częste użytkowanie wiąże się jednak z pewnymi niebezpieczeństwami, przed którymi warto się uchronić korzystając z ubezpieczeń dostępnych na rynku.

Z jakiego ubezpieczenia trzeba, z którego można skorzystać?

Każdy z nas liczy, że nigdy nie będzie musiał korzystać z ubezpieczenia. Te jednak przydadzą się wtedy, gdy przytrafi Ci się stłuczka czy kolizja zapewniając Ci tym samym spokojną głowę w dość stresującej sytuacji.

Obecnie wyróżniamy cztery opcje ubezpieczeń:
OC
AC
Assistance
NNW.

Każde z nich ma inną specyfikę i zalety. Są również takie, których wykup jest obowiązkowy.

Ubezpieczenie OC – w Polsce to ubezpieczenie obowiązkowe, a korzystanie z samochodu bez wykupionego ubezpieczenia OC może skutkować dużymi konsekwencjami finansowymi. Kary za brak posiadania OC mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Ubezpieczenie OC wykupuje się na rok i po każdych 12 miesiącach należy je przedłużyć. Mimo, że ubezpieczenie jest obowiązkowe nie oznacza to, że należy skorzystać z pierwszej, lepszej oferty. W związku z tym, że każdy kierowca musi je posiadać w ofercie mają je praktycznie wszyscy ubezpieczyciele co sprawia, że prześcigają się w rozwiązaniach, które z perspektywy klienta mogą okazać się korzystne w chwili zakupu. Przed każdym ponownym zakupem należy przejrzeć oferty przynajmniej kilku pośredników, gdyż mogą się one różnić od tej, która była korzystna rok wcześniej. Często dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pakietowej na zakup OC/AC.

Ubezpieczenie AC – wyobraź sobie, że spotyka Cię sytuacja, w której to Ty spowodowałeś kolizję, w której oprócz Twojego samochodu strat doznał także pojazd innego użytkownika ruchu drogowego. Choć sytuacja jest trudna ubezpieczenie AC pozwala na minimalizację strat finansowych. AC zabezpiecza przed ponoszeniem kosztów z własnej kieszeni zarówno w sytuacji, gdy poszkodowany zostanie samochód innego kierowcy jak również wtedy, gdy Twój samochód również będzie wymagał naprawy. AC chroni także przed kradzieżą lub szkodą wywołaną zdarzeniem losowym np. powódź, pożar czy grad.

Assistance – jeśli dużo podróżujesz i często wybierasz dłuższe trasy to Assistance może być dla Ciebie wartościowym rozwiązaniem. Jeśli auto odmówi posłuszeństwa, a Ty będziesz setki kilometrów od domu bądź awaria przytrafi się w nocy gdzieś na odludziu możesz bez problemu zadzwonić po pomoc ubezpieczyciela np. w postaci holowania, dostarczenia paliwa czy naprawy na miejscu zdarzenia.

NNW – dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał martwić się o finanse w sytuacji, gdy po wypadku drogowym Tobie lub komuś z Twoich bliskich będzie potrzebna hospitalizacja. Ubezpieczenie NNW pokrywa koszty ewentualnego leczenia także w sytuacji, gdy coś niedobrego stanie się podczas wsiadania lub wysiadania z samochodu lub zdarzeń wynikających ze złej pogody.
Poznaj pozostałe nasze propozycje ubezpieczeń samochodu

kwadraty z przelinkowaniem: pakiet OC/AC, ubezpieczenie szyb

Potrzebujesz
ubezpieczenia na już?

Lorem ipsum dolor sit orot amet, conse ctetur adip scing elit. Proin rutrum euismod dolor ultricies aliq luam ekolor.